Metal Burç: İmalatı - Malzemesi - Sarı Burç - Nedir?


  • Whatsapp
  • YENİ ATMACA
  • Ürün: Metal Burç

Metal Burç


Metal burç; diğer tüm burç çeşitlerinin imalatlarına göre oldukça zahmetli olmakla beraber, imalat aşamasında daha çok zaman ayrılması gereken ve daha dikkatli çalışma ortamı isteyen burç çeşididir.


Bronz ve kızıl madenlere göre çok daha yumuşak bir malzeme olan metal, imalat aşamasında bazı teknik unsurların uygulanmasını ya sınırlandırır ya da tamamıyla ortadan kaldırır.


Metal burç kullanımı, makine alanlarının özel yapısı nedeni ile sınırlı olup belli başlı yerlerde tercih edilmektedir.

Burç İmalatı


Türkiye de bu yüzden pek çok imalatçı firmanın ürün ağında, maalesef ne metal burç ne de metal yatak imalatı yok!


Biz YENİ ATMACA BURÇ olarak metal burç ve metal yatak imalatını da ürün gamımızda bulundurup Türkiye’deki pek çok müşterinin/bayinin taleplerini birebir karşılamaktan gurur duyuyoruz.

Sarı Burç


Sarı burç üretim malzemesi olarak hem dış hem de iç aksamda komple bronz madeni kullanılır. Diğer çelik burç ve bronz burca göre talep daha düşük, kullanım alanı ise daha sınırlıdır.

Burç Malzemesi


Burç malzemesi olarak imalatta kullanılan madenler:


- Dış aksam için; çelik malzeme ve bronz malzeme,


- İç aksam için; bronz malzeme, beyaz metal malzeme ile teflon ve teflon alaşımları (grafitli) kullanılmaktadır.


Tüm bu bilgilerden sonra şunu da belirtelim: teknolojik gelişmeler, arz talep dengesi ve firma kararları neticesinde "dış aksamı bronz olan ürünlerle ve iç aksamı teflon olan ürünleri" firma olarak üretmiyoruz!


Firma olarak, alınan karar gereği yukarıda belirtilen ürünler üretimimizde yok. Bu ürünler için boşuna telefon ve mail trafiği yaşanmaması adına özellikle burada da siz kıymetli müşterilerimizi aydınlatmak isteriz!

Sarı Burç Malzemesi

Sarı burç malzemesi olarak kullanılan maden bronzdur. İç dış aksam komple bronz alaşımları kullanılarak üretilmektedir.

Metal Burç Nedir?


Dış aksamın çelik malzeme, iç aksamın ise beyaz metal malzeme kullanılarak oluşturulduğu burçlara metal burç denir. Metal burca adına veren beyaz metal maden, son derece yumuşak bir elementtir.

Klima Fanı Burcu


Metal burç; klima fanı burcu, otomatik şanzımanlı araçların dişli burçları, krank mili ile eksantrik milini birbirine bağlayan avare dişli/kasnak burçları olarak kullanımı en yaygın yerlerdir.

Yeni Atmaca Sosyal Medya Yeni Atmaca Twitter Yeni Atmaca Facebook Yeni Atmaca WhatsApp