Metal Burç: Nedir? Farklı Olmasının Sırrı Ne?


  • Whatsapp
  • YENİ ATMACA
  • Ürün: Metal Burç

Metal Burç Nedir?


Dış aksamın çelik malzeme, iç aksamın ise beyaz metal malzeme kullanılarak oluşturulduğu burçlara metal burç denir. Metal burca adını veren beyaz metal maden, son derece yumuşak bir elementtir.

Metal Burç


Yumuşak bir ürün olan metal burç diğer burçlara göre farklılık yaratmıştır. Burcun çalıştığı ortamda gaz varsa (örnek: klima motorları) bronz ve kızıl madenler oksitleme yaparak korozyona neden olurlar. Yani çalışmazlar.


Kısaca gaz olan yerde sadece metal burç kullanılabilir. Bu yönüyle metal burcun farklı olmasının büyük sırrını yumuşak madenden üretilmesine ve diğer burçların tamamlayıcı alternatifi olmasına bağlayabiliriz.


Metal burç; diğer tüm burç çeşitlerinin imalatına göre oldukça zahmetli olmakla beraber, imalat aşamasında daha çok zaman ayrılması gereken ve daha dikkatli çalışma ortamı isteyen burç çeşididir.


Diğer madenlere göre çok daha yumuşak bir hammadde olan metal, imalat aşamasında bazı teknik unsurların uygulanmasını ya sınırlandırır ya da tamamıyla ortadan kaldırır.


Türkiye'de bu yüzden pek çok imalatçı firmanın ürün ağında, maalesef ne metal burç ne de metal yatak imalatı yok!Biz YENİ ATMACA BURÇ olarak metal burç ve metal yatak imalatını da ürün gamımızda bulundurup Türkiye’deki pek çok müşterinin/bayinin taleplerini birebir karşılamaktan gurur duyuyoruz.


Metal burç kullanımı, makine alanlarının özel yapısı nedeni ile sınırlı olup belli başlı yerlerde değerlendirilmektedir.


Metal burç; otomatik şanzımanlı araçların dişli burçları, klima fanı burcu, eksantrik mili ile krank milini birbirine bağlayan avare dişli/kasnak burçlarında daha çok tercih edilmektedir.

Yeni Atmaca Sosyal Medya Yeni Atmaca Twitter Yeni Atmaca Facebook Yeni Atmaca WhatsApp