Makas Burcu: En Ağır Yükte Bile Süper Etkili


  • Whatsapp
  • YENİ ATMACA
  • Ürün: Makas Burcu

Makas Burcu


Hafif ticari araçlar, kamyon ve kamyonetler, römorklar, eski nesil dorseler gibi ağır yük taşıyan araçlarda makas adı verilen süspansiyon parçaları kullanılır. Makasların şaseye tutturulmasında ise makas pimlerinden yararlanılır.


Ağır yük araçlarında süspansiyon sistemi olan makaslarda, pim ile makas aralığını doldurmak, yoldan gelecek sarsılmaları engellemek ve ağır yüklerin getireceği titreşimleri kesmek için kullanılması zorunlu olan parçalara makas burcu denir.

Makas Burcu Ne İşe Yarar?


Makas burcu; süspansiyon sistemi olan makasa çakılarak, parçalar arasındaki aralığı kapatmak ve olumsuz titreşimleri ortadan kaldırmak amacıyla kullanılır. En ağır yükte bile süper etkili olan makas burcu, bu yönleriyle oldukça yarar sağlamaktadır.

Makas Burçları

Süspansiyon mekanizması olan makas, gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde yerini körüklere bıraktı büyük ölçekte. Ama buna rağmen halen makas burçları çok yoğun kullanılmaya devam etmektedir.


Firma olarak üretim ağımızda makas burcu imalatı da yer almaktadır. Makas burcu fiyatları sabit olmayıp, üretilecek ürünün ölçüleri ve teknik özelliğine göre değişkenlik göstermektedir.


Makas burcu fiyatları hakkında bilgi almak isteyen müşterilerimiz bizimle iletişim kurabilirler.

Yeni Atmaca Sosyal Medya Yeni Atmaca Twitter Yeni Atmaca Facebook Yeni Atmaca WhatsApp